Irak Nakliye 2024

ırak nakliye

Irak Nakliye Ve Lojistik Hizmetleri

Irak Nakliye Ve Lojistik Hizmetleri Geçmişten günümüze kadar birçok alanda lojistik ihtiyaçlar doğmuştur. İnsanların varlığını koruyabilmesi için gerekli olan beslenme, korunma ve diğer ihtiyaçların karşılanmasında lojistik sistemlerden faydalanılmıştır.

Müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile ürün ve hizmetlerin etkin şekilde kullanımı için depolama, uygulama, planlama ve denetleme süreci lojistik olarak ifade edilmiştir. Konya Nakliyat olarak Irak nakliye ve lojistik hizmetlerinde müşteri ihtiyaçlarına çözümler üretmekteyiz.

Irak Nakliye

Irak Türkiye’nin güneydoğu sınırında bulunan sınır komşusu ülkelerden birisidir. Körfez ülkeleri arasında Suudi Arabistan ve İran’dan sonra en büyük yüz ölçümüne sahiptir. Geçmişinde pek çok kargaşa dönemi olmasına rağmen Türkiye ile Irak arasında ticari ilişkiler her zaman çeşitli yoğunluklarda devam etmiştir. Bu olurken de Irak nakliye firmalarına ihtiyaç olmuştur.

Şah Global Lojistik olarak çeyrek asırdan uzun süredir iki ülke arasında taşımacılık yapıyoruz. Irak taşımacılık sektörünün en köklü ve en çok tercih edilenlerinden birisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zamana göre operasyon süreçlerimizi belirliyor, yüklerinizi sigortalı şekilde yükleme noktasından Irak’taki son alıcısına kadar teslim etmeyi başarıyoruz. Geniş araç filomuz ve Irak güzergahlarına hakim ekibimizle bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılıyoruz.

Irak Nakliye Firmaları

Irak Nakliye Firmaları

Irak’taki iş ortaklarınızla yapacağınız anlaşmaların devamlılığında nakliye süreçleri hayati öneme sahiptir. Yüklerinizin alıcıya her zaman zamanında ve güvenli şekilde ulaşması gerekmektedir. Bu nedenle Irak nakliye firmaları arasında en iyisiyle iş birliği yapmanız avantajınıza olacaktır.

Firma olarak Irak’a gerçekleştirdiğimiz taşımalarda ilk günden bu yana müşterilerimizi ayrıcalıklı kılıyoruz. Bizi farklı kılan şu özelliklerimizle sektörün aranan firmalarından birisi oluyoruz:

 • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı,
 • ISO 9001 Kalite Belgesi,
 • Genç ve geniş araç filosu,
 • C2 belgesiyle uluslararası taşımacılık yapabilme kabiliyeti,
 • Alanında eğitimli, deneyimli, uzman personeller ve şoförler,
 • İhtiyaca göre farklı nakliye türleri,
 • Yasalara uygun taşımacılık,
 • Daima en modern donanımlarla taşımacılık.

Parsiyel Nakliye

Irak lojistik alanında farklı uygulamalarımız bulunmaktadır. Bunun başlıca nedeni iki ülke arasında pek çok farklı sektörde ticari faaliyetlerin olması ve bu kapsamda farklı nakliye türlerine ihtiyaç duyulmasıdır. Daima müşterilerimizin ihtiyaçlarını kusursuz şekilde karşılamaya odaklandığımız alanda en çok tercih edilen uygulamalarımızdan birisi Irak parsiyel nakliyedir.

Irak parsiyel nakliye sayesinde parça yüklerinizi Irak’a taşıyabiliyoruz. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun parça yüklerinizi depolarımızda topluyor, haftanın belirli günlerinde depolarımızdan yükleme yaparak Irak’a doğru yola çıkıyoruz. Başta İstanbul, Ankara, Antalya, Denizli, Kocaeli, Mersin, Adana, Kayseri, Gaziantep gibi illerimiz olmak üzere her nerede parça yükünüz varsa kabul ediyoruz.

Irak parsiyel nakliye sayesinde lojistik giderlerinizi en aza indirmiş oluyor ve yükünüzün miktarı her ne olursa olsun taşıtabiliyorsunuz. Böylece ufak çaplı ticaretler dahi yapabiliyor, alıcılarına her şekilde teslimat gerçekleştirebiliyorsunuz. Yalnızca yükünüzün navlun miktarı kadar ödeme yaptığınız gibi aynı güzergaha giden yükleri aynı araçla taşıdığımız gibi en hızlı taşımacılığa sahip oluyorsunuz.

Irak Frigo Nakliye

Frigo Nakliye

Konya Nakliyat firması olarak Irak frigo nakliye hizmetlerinde de yer almaktayız. Türkiye – Irak arasında taşınması gereken gıda ürünlerini sorunsuz bir şekilde alıcılara ulaştırmaktayız. Ürünlerin bozulmadan, hasar almadan alıcılara ulaştırılması için gerekli planlamalar firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Nakliye süreçleri boyunca da gerekli tedbirler alınmaktadır. Soğuk hava deposuna sahip araçlarımız ile gıda ürünleri sağlıklı bir şekilde alıcılarına ulaştırılmaktadır. Gıda ürünleri için gerekli ısı ayarlamaları yapılarak taşımacılık faaliyetleri sürdürülmektedir.

Yol Güzergahı

Irak ile Türkiye sınır komşusu olduğu için iki ülke arasında taşıma yapmak oldukça hızlı ve kolaydır. Fakat bölgenin sık sık savaşlara, çatışmalara sahne olması nakliye süreçlerini sekteye uğratabilmektedir.

Şah Global Lojistik olarak en hızlı ve en güvenli uygulamalar için Irak yol güzergahı seçimine azami dikkat ediyoruz. Nakliye türüne göre detayları netleştiriyoruz. Parsiyel nakliye için depolarımızdan yükleme yaparken diğerlerinde bulunduğunuz yerden yük alıp son alıcıya doğru yola çıkıyoruz.

Habur Sınır Kapısı’ndan çıkış yapan araçlarımız Halil İbrahim Peşmerge Gümrüğünde ithalat işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ardından da Bağdat, Zaho, Kerbela, Kut, Musul, Süleymaniye, Erbil, Dohuk, Kerkük ve diğer bütün noktalara teslimat yapılmaktadır.

Irak nakliye fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Yükün teslim alındığı adres ile teslim edileceği adres arasındaki mesafe, yükün ağırlığı, hacmi, nakliye türü gibi detaylar fiyatları değiştirmektedir. Dilerseniz çağrı merkezimizi arayıp detayları paylaşabilir, net fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmamız her zaman Irak Nakliye sektörünün en kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı çözümlerini sunmaktadır.

Musul/Irak’a göndereceğimiz baklava hamuru açma makinesi için nakliye araştırması yapmaktayız.

Makine, 3 parça halinde demonte şekilde gönderilecek;

 • Makine ana gövdesi: 100*120*160 cm boyutlarında (genişlik-uzunluk-yükseklik), 1100 kg,
 • Konveyör bant: 60*220*120 cm, 150 kg,
 • Soğutucu chiller ünitesi: 90*90*120 cm, 150 kg.  Ürünler istiflenemez durumda.

Topkapı/İstanbul (Tim-2 iş merkezi civarındayız) adresimizden alınıp Musul teslim şeklinde nakliye fiyatı iletmenizi rica ederiz.

Irak Nakliye Fiyatları

İstanbul Erbil00 1.9 USD
İstanbul Kerkük50 2.3 USD
Ankara Musul00 2.3 USD
İzmir Zaho50 1.9 USD

Türkiye – Irak Ekonomik ve Ticari İlişkiler

İki ülke arasındaki ilişkiler geçmişten günümüze kadar gelişme göstermiştir. 1955 yılında Bağdat Paktı,1977 yılında Kerkük – Ceyhan Petrol Boru Hattı projeleri ile iki ülke arasındaki ilişkiler olumlu ilerlemeler göstermiştir. Türkiye’nin 1980 yılında uyguladığı dışa dönük ve ihracata dayalı büyüme politikası ile Irak, önemli ticari ortaklarından biri olmuştur.

Irak’da önemli projelere imza atılmıştır. 1990 yılında Irak’ın Kuveyt’i işgal etmesi ile Türkiye – Irak ilişkileri kesintiye uğrasa da, 2003 yılında yeni bir döneme girilmiştir. Türkiye’nin Irak’a ihraç ettiği ürünler arasında mücevherat, buğday unu, ayçiçeği yağı, mobilya, yumurta, tavuk eti, turunçgiller, bebek bezleri, bisküvi, demir – çelik boru, demir – çelik inşaat aksamları, dokunmamış halı, salça, margarin, plastik ambalaj malzemeleri, hazır giyim, bakliyat, kağıt ambalaj yer alıyor.

Türkiye Irak’tan altın, petrol yağı  kalıntıları, hurda plastik ve kağıt, sığır derisi ithal etmektedir. Türkiye – Irak arasında bir çok anlaşmalar da imzalanmıştır. Bu anlaşmalar;

 • Ticaret Anlaşması
 • Ekonomik ve Teknik İşbirliği Anlaşması
 • Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Anlaşması
 • Petrol Ürünleri Ticaretine İlişkin Mutabakat Zaptı
 • 16 Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı Protokolü
 • Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması
 • Türkiye-Irak Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 1 Bakanlar Toplantısı
 • Türkiye-Irak Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 2 Bakanlar Toplantısı

Irak’ın ithalat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Çin, Türkiye, Hindistan, Almanya, ABD, Güney Kore, Suudi Arabistan, Ürdün, İtalya, Ukrayna, Brezilya, Hollanda, İngiltere, Mısır, Kuveyt yer alıyor.

ırak nakliye

Siyasi ve İdari Yapı

Irak, 18 vilayetten oluşmaktadır. Valiler, il genel meclis üyeleri tarafından seçilmektedir. Belediyeler de Valilik bünyesinde daire başkanlığı olarak faaliyet göstermektedir. Belediye başkanlığı sadece Irak’ın başkenti olan Bağdat’ta bulunuyor. Bu belediye başkanı Başbakan tarafından atanmaktadır. 2003 yılından ABD askerlerinin müdahalesi ile 24 yıllık tek adam yönetimi kaldırılmıştır.

Birleşmiş Milletler gözetiminde ve ABD öncülüğünde yeni bir yönetim kurulmuştur. Yeni anayasa 2005 yılında yürürlüğe girmiştir. Ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Parlamento içinden seçiliyor. İlk hükümet de 20 Mayıs 2006 tarihinde kurulmuştur. Bu hükümet üyeleri milletvekillerinden oluşuyor. 2014 yılında yapılan parlemonto seçimleri ile Cumhurbaşkanı Fuad Masum, başbakan Haydar Al Abadi ve Parlamento Başkanı da Selim Al Jiburi seçilmiştir.

Irak Hakkında Bilgiler

Batı Asya ülkelerinden biri olan Irak, Türkiye’nin de komşu ülkelerinden biridir. Doğusunda İran, batısında Suriye, kuzeyinde Türkiye, güneyinde Suudi Arabistan, güneybatısında Ürdün, güneydoğusunda Kuveyt yer alıyor. Ülkenin yüzölçümü 438.317 kilometrekaredir. Başkenti Bağdat. Para birimi Irak Dinarı. Nüfusu 40 milyon.

Başlıca şehirleri; Erbil, Kerkük, Musul, Süleymaniye, Ramadi, Necef, Kerbela, Basra, Kut, Ad Dawr, Divaniye, Afak, Al Awja, Hilla, İskenderiye, Kazımiye, Al Miqdadiyah, Al-Qa’im, Al- Shamia, Samava, Nasiriye, Ar Rutbah, At Taji, Han El Bağdadi, Balad, Babuka, Hadise, Hit, Hanekün, Sadr City, Tall Kayf, Tikrit, Um Kasr, Zaho, Halepçe, Telafer, Ez-Zubeyr, Tuzhurmatu, Çemçemal, Şengal, Dakuk, Akra, İmadiye, Amara, Raniye, Revandiz.

Irak’ın üyesi olduğu Uluslararası kuruluşlar; Birleşmiş Milletler, DTÖ, ICAO, Interpol, İslam İşbirliği Teşkilatı, ArapLigi, OPEC, OAPEC. Yüklemeyi mutlaka 4 Ağustos da yapmak istiyoruz , sarkma olmaması için desteklerinizi rica ederiz Detayları bekliyor olacağız Araç detaylarını bugün netleştirmeye çalışıyoruz ancak yarına kalabilme ihtimali yüksek. Birden fazla araç ile görüşme halindeyiz, net olarak hangisinin organize edilebileceği konusu yarına sarkabilecektir

HİZMETLER

1. KOCAELİ İZMİT7. BURSA13. KAHRAMANMARAŞ
2. ANKARA8. GEBZE14. ANTALYA
3.İZMİR9. GAZİANTEP15. AKSARAY
4. ADANA10. SAMSUN16. MERSİN
5. KONYA11.  MANİSA17. OSMANİYE
6. İSTANBUL12.KAYSERİ
ırak nakliye

Kaynak : lojistik firmaları